Трето място: "Арко студио" с ръководител арх. Петко Костадинов
Проектантски колектив: арх. Петко Костадинов, арх. Николай Николаев, арх. Иван Костадинов ("Архитектура"), инж. Никола Цветков (ОВК), инж. Панайот Нотов ("Конструкции"), инж. Георги Марев ("Електро"), инж. Маргарита Чемишанова (ВиК), инж. Желязко Костов (ПБ)
Лайтмотив на разработката е представяне на идея за реално осъществимо преустройство на сградата на бившия Партиен дом, което би я утвърдило като композиционен център на градския площад и би придало нови, уникални функции на общинската администрация.
Проектът предвижда формиране на функционални зони, осигуряващи свободен достъп на гражданите до услугите на общината и безпрепятствена работа на оперативните служби при ограничен външен достъп. На партерно ниво с достъп от запад е оформена зона "Обслужване на граждани". Сега съществуващият вътрешен двор се преустройва като приемен салон, обединяващ функционалните звена. Фронтофисът в П-образна форма осигурява едновременно комплексно обслужване на 7 души. Копи център и банков офис допълват обслужващите анекси. Композиционен център на зоната е приемният салон, който с пластичния си черупков покрив, осигуряващ дифузно осветление, и пестеливите си паркови форми се превръща в атриум, носещ самочувствие и комфорт у посетителите.
Обширен асансьор осъществява връзката на партера с втори етаж, който е определен като зона за публични събития. В южната част се разполага голямата заседателна зала за 150 души. В северната част на втори етаж са предвидени няколко по-малки заседателни зали. На това ниво е разположен и Областен информационен център - Пловдив.
В зона "Оперативни служби", обляна от дифузна светлина, е организиран контролът на посетителите чрез представителна рецепция, осъществяваща постоянно пряко и електронно наблюдение върху двата асансьора, които се подменят с нови, с по-големи луксозни кабини.
Единствената драстична намеса във високото тяло на сградата е създаването на втора евакуационна стълба в югоизточния ъгъл на типовия етаж.
"Панорамен бар" от типа кафе-аперитив се предлага като надстройка над покрива на съществуващата сграда. Разположени на 2 нива, всички 88 места за сядане имат пряко отношение към панорамата на север и юг. През топлите месеци на годината витрините ще се отварят на принципа на хармониката и заведението ще работи като покрита тераса.
Вертикалната връзка на бара с партерното ниво се осъществява чрез обширен панорамен асансьор с 2 спирки. Достъпът откъм площада е отделен със стъклена преграда от централния вход, като в извънработно за общината време може да функционира самостоятелно.
Сградата е ситуирана като задънка на главната пешеходна ос на града и централния площад, което определя приоритетното значение на северната фасада в пространствената композиция. С категоричната вертикала на панорамния асансьор от централния обем се отделя зона, предназначена за видеоефекти. Предлага се система от вида mediamesh, представляваща хоризонтални ивици от светодиоди, монтирани на вертикалните носещи профили на окачената фасада. С подходящ софтуер Пловдив ще се сдобие с екран, тройно по-голям от прочутия Sony екран на "Таймс скуеър" в Ню Йорк, отбелязват проектантите.
Като реверанс към първосъздателите на сградата се запазва хоризонталното членение на останалата част от високия обем, което преминава в западната и южната фасада. Тази трансформация според тях подобрява пропорциите на главната фасада и балансира отношението вертикала-хоризонтала.
Дограмата на обекта ще бъде сменена изцяло с алуминиева система с прекъснат термомост и коефициент на топлопреминаване в границите 1,1–1,2 w/m2k. Предвидена е вентилируема фасада - система tweha – stone mate и облицовка с гранитни плочи в два цвята – светла охра и тъмносиво. Южните скатове на фалтите над залата на филхармонията са готова конструкция за фотоволтаичен парк.
Предлага се създаването на подземен паркинг за 42 коли на терена западно от Партийния дом, с достъп откъм ул. "Г. М. Димитров" и топла връзка с централната сграда.