Известни архитекти предлагат отваряне на луксозния правителствен комплекс
Колективът на арх. Константин Антонов, арх. Чавдар Йотов, арх. Светла Йотова, арх. Константин К. Антонов, Николай Петков предлага като обемно-пространствено решение за Вторичен градски център в София, консолидирана, интегрирана структура по периферията на терена в м. "Къро".
Проектът е представен в макет М 1:2000. С него авторските изразяват основните си обемно-пространствени виждания за мястото.
Теренът е подходящ за вторичен център, НО той трябва да бъде отворен и приобщен към прилежащите жилищни комплекси и масиви, да се превърне в действителен градски център, а не в затворено елитарно "гето", което според авторите предлага официалната програма.
Използвайки характерната теренна вежда (т. 2 от скицата на снимка 4) , без да има високи акценти, се получава естествено затворено пространство и една обърната амфитеатралност. В центъра на композицията в паркова среда стои храм (3).
Предлаганата структура допринася и за "климатично затваряне" от неблагоприятния вятър от запад и север. Изграждането й може да става последователно, "на калкан" във времето, като се добавят всички необходими сгради, включително администрация, култура, спорт, жилища, общежития...
Особено важни за авторите са връзките със съседните прилежащи територии и най-вече тази, която е през Цариградско шосе.
Затова е предложено основният подход (1) да е откъм този булевард. Това се осъществява със своеобразна арка, която отбелязва и визуално акцентира новия център при движението по булеварда. Тази сграда-мост е естествена връзка, тъй като основните ползватели ще са откъм центъра и прилежащите райони.
Пешеходният достъп не е просто едно преминаване над булеварда , а част от изнесената функция на центъра. Получава се преминаване от другата страна и възможност за непринудено развитие на центъра към отсрещните квартали, използвайки празни терени, партери и паркове. По сходен начин е предвидена и пешеходна връзка (3) над бул. "Асен Йорданов" към съществуващия спортен комплекс.
Откъм булевард "А. Йорданов" подходът изцяло използва денивелацията на терена. Посредством новосъздадено локално платно се осъществява достъпът до подземните паркинги на всяка една от сградите на структурата.