В началото на 2023 г. „Кордеел България“ завърши строителството на Таблетен цех 4 - новата производствена сграда на "Тева" в град Дупница. Основната цел на проекта е увеличаване на производствения капацитет на завода в Дупница с до 1 млрд. производствени единици годишно според продуктовия микс – таблетки и капсули. Сградата е развита на четири етажа с РЗП 9000 кв.м, като първо и второ ниво са изцяло чисти помещения ISO 8 - там се осъществява производственият процес. На тях са ситуирани помещения за гранулиране, за приготвяне на разтвори, зони за пресяване, размерване, обвиване, смесване, капсулиране, таблетиране, зони за почистване и съхранение. На другите етажни нива са инсталирани впечатляващ набор от съоръжения и технологично оборудване, необходими за производствената дейност на "Тева".
Освен строителството на новия цех предмет на проекта бяха както интегриране на технологичните инсталации и системи за управление към вече функциониращите заводи на територията на "Тева", така и строителство на нова естакада и тръбопроводи, свързващи новия Таблетен цех 4 с други подобекти на територията на площадката.
Чистите помещения са решени със системен продукт за стени и тавани,
изработен от GRP (Glass Reinforced Plastic), намиращ широко интернационално приложение във фармация, медицина, микроелектроника и други. Доставката на 8000 кв.м чисти панели от Азия в условия на икономика на дефицит и непредвидимост в морската и авиационна логистиката, а впоследствие - монтажа им, съобразявайки се с над 20 отделни инсталации, изискваха изключителна координация, технически познания и контрол.
Πoдoвитe нacтилĸи от своя страна пoĸpивaт пoчти цeлия cпeĸтъp на използваните в строителния производствен сектор – асептични антистатични, асептични епоксидни, химически устойчиви и полиуретанови настилки. Освен терминалните филтри за чисти помещения, осигуряващи въздухообмена и чистотата на въздуха, във всяко помещение са интегрирани различни инсталации според предназначението му.
Голяма част от тях са строго специфични за фармацевтичната индустрия и не толкова често срещани, а именно: две различни линии сгъстен въздух, азот, пречистена вода, разтворители, подгряване и охлаждане на разтворители, подгряване на охлаждане на съдове, вакуумна инсталация, обезпрашаване, пара, конденз, CIP, пеногасене и други. От една страна, впечатляващият им набор подсказва за огромното количество изпълнени тръбопроводи, всеки от които със специфични изисквания по отношение на производствения им стандарт, към дебелина и повърхностната грапавост на тръбопроводите (вътрешна и външна), към метод и технология на заваряване, към инсталационните наклони, към начина на свързване с прилежащите съоръжения, към тестове и др. От друга страна обаче, описаните инсталации се нуждаят от не по-малко впечатляващо и като обем, и като сложност оборудване - компресори, изсушители, парни колектори, генератори, вакуумни агрегати, ресивъри, резервоари, топлообменници от всевъзможни типове и много други, изборът и доставката на които бяха истинско техническо предизвикателство.